Postacie

Ta zakładka zawiera listę głównych bohaterów występujących w opowiadaniu. Niektóre informacje będą dodawane wraz z rozwojem historii.

~*~

Kartoteka #01.

Natsu Dragneel


Imię: Natsu
Nazwisko: Dragneel
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Narodowość: Turcja
Obywatelstwo: Polskie (wcześniej), Fiorańskie (obecnie)
Zawód: Policjant stopnia sierżanta
Waga: 75
Wzrost: 1,78
Kolor włosów: Różowy
Kolor oczu: Ciemno-zielone
Opis: Życie gliniarza nie polega jedynie na pilnowaniu porządku, obowiązkach i wymierzaniu sprawiedliwości, ale głównie na zabawie. Bo co bardziej może człowieka cieszyć niż obijanie mordy złoczyńcom? Niegdyś dobrze zapowiadający się mafioza, dziś dzielny stróż prawa. Z pochodzenia jest turkiem, jednak wychowywał się w Polsce. I jak na polaka przystało, urządza jatkę każdemu, kto do niego podskakuje. Mimo, że wydaje się nieco przygłupawy, ma czasem przebłyski inteligencji. Uważa, że kto kombinuje ten żyje. Różowe włosy, ciemniejsza karnacja. Nienawidzi żartów propos swojego pochodzenia.
Cecha szczególna: tatuaż na prawym ramieniu, blizna na szyi

Kartoteka #02.

Gray Fullbuster

 
Imię: Gray
Nazwisko: Fullbuster Wiek: 25 Płeć: Mężczyzna Narodowość: Niemcy Obywatelstwo: Fiorańskie Zawód: Policjant stopnia młodszego aspiranta Waga: 75 Wzrost: 1,80 Kolor włosów: Czarne Kolor oczu: Piwne Opis: Człowiek nie wielbłąd, pić musi. Od wódki głowa nie boli, tylko od zagrychy. Koneser dobrych trunków. Osoba raczej chłodna, analizuje wszystko na zimno. Za dzieciństwa wychowywał się w Niemczech, pod opieką swojej matki zastępczej Ur wraz z przybranym bratem Lyon'em. Jest poliglotą, dobrze operuje angielskim, niemieckim i fiorańskim, liznął także nieco polskiego i rosyjskiego. Kocha szybkie samochody. Jest znanym kobieciarzem.
Cecha szczególna: Kolczyk w lewym uchu, blizna na prawej łydce


Kartoteka #03.

Makarov Dreyar


Imię: Makarov
Nazwisko: Dreyar
Wiek: 64
Płeć: Mężczyzna
Narodowość: Fiore
Obywatelstwo: Fiorańskie
Zawód: Policjant stopnia komendanta
Waga: 59
Wzrost: 1,60
Kolor włosów: siwe
Kolor oczu: brązowe
Opis:   Starość nie radość... Który mądry to powiedział? Pomimo jego sędziwego wieku, on ani myśli o emeryturze. Ma słabość do młodych kobiecych ciał. Wchodząc do jego gabinetu, zawsze można wyczuć zapach dobrych cygar i domowego wina. Choć jego podwładni to wyszkoleni stróże prawa, on wciąż traktuje ich jak bandę gówniarzy, którą kocha całym sercem i czuje się jak ich rodzic. Nie szczędzi sobie również alkoholu, za który gotów byłby skoczyć w ogień.Jego największym marzeniem jest sprowadzenie swojego syna Ivana na prostą, jednak nie chce zmuszać go do niczego. 
Cecha szczególna:  Niski wzrost, grube, siwe wąsy

Kartoteka #04.

Gildarts CliveImię: Gildarts Nazwisko: Clive
Wiek: 45
Płeć: Mężczyzna
Narodowość: Fiore
Obywatelstwo: Fiorańskie
Zawód: Policjant stopnia inspektora
Waga: 85
Wzrost: 1,85
Kolor włosów: pomarańczowe
Kolor oczu: czarne
Opis: Życie jest jak wino - im starsze tym lepsze, ale później kwaśnieje, wszystko opada na dno i trudno się go pozbyć. Zwłaszcza, gdy po śmierci żony staje się nałogowym alkoholikiem... Prawa ręka Makarova. Porywczy i stanowczy. Wkurz tego gościa a złamie Ci nos - o ile będziesz go wtedy jeszcze miał... Mimo wszystko jest bardzo lojalny wobec swojego szefa i towarzyszy. Uwielbia ucinać sobie pogawędki ze ''szczeniakami'' i nad życie kocha swoją córkę Canę, która nie darzy ojca taką sympatią, jaką by chciał. Jeśli chodzi o walkę na pięści, nie ma sobie równych.
Cecha szczególna: Brak lewej nogi i ręki.

Kartoteka #05.

Cana AlberonaImię: Cana
Nazwisko: Alberona
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Narodowość: Fiore
Obywatelstwo: Fiorańskie
Zawód: Policjant stopnia aspiranta
Waga: 60
Wzrost: 1,73
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Fiołkowe
Opis: Czym byłoby życie bez odrobiny adrenaliny i ryzyka? Dla wielu osób hazard jest przyprawą dzięki której życie zyskuje ostrzejszy smak. Dla innych to zwykłe trwonienie pieniędzy i niezdrowa rozrywka. Jednak ta dziewczyna wie jak grać, żeby wygrać. Niegdyś największa pijaczka w całej okolicy, lecz po pewnym incydencie skończyła z nałogiem. Powiedzmy...
Na ogół jest spokojna i bardzo wyluzowana, nie chce brać życia za poważnie. Jednak jeśli w rachubę wchodzi życie jej bliskich, nie zawaha się zabić sprawcy. Ma żal do swojego ojca, za śmierć matki. Mimo wszystko, choć tego nie pokazuje to się o niego troszczy.
Cecha szczególna: Tatuaż z lewej strony podbrzusza, złoty pierścionek na palcu serdecznym prawej dłoni, którego nigdy nie zdejmuje

Kartoteka #06.

Levy McGardenImię: Levy
Nazwisko: McGarden
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Narodowość: Francja
Obywatelstwo: Fiorańskie
Zawód: Patomorfolog (Koroner)
Waga: 54
Wzrost: 1,55
Kolor włosów: Niebieskie
Kolor oczu: Brązowe
Opis: Niska, drobnej postury kobieta o zadziornym charakterku. Wydaje się być zamknięta w sobie i nie wykazywać emocji, jednak w głębi duszy jest bardzo radosna i przyjazna. Widząc ją na ulicy, nikt nie pomyślałby, że ta krucha istotka z zimną krwią może rozcinać i badać ciała zmarłych. Ma duże poczucie sprawiedliwości. Kiedy ma gorszy dzień - bez kija nie podchodź, o czym wiele razy przekonał się już jej praktykant, Jet. Jest uzależniona od tytoniu.
Cecha szczególna: Drobna postura ciała

Kartoteka #07.

Erza ScarletImię: Erza
Nazwisko: Scarlet
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Narodowość: Szwajcaria
Obywatelstwo: Fiorańskie 
Zawód: Prokurator sądowy
Waga: 69Wzrost: 1,75
Kolor włosów: Szkarłatny
Kolor oczu: Brązowe
Opis: Na wieść o niej, nawet najgorszy gangster leje w slipy. Kobieta twarda, szczera i stanowcza. Ma ogromne poczucie sprawiedliwości, co popchało ją do wyboru swojego zawodu. Nie toleruje alkoholu, bo jest to jej jedyną słabością. Interesuje się kuchnią azjatycką i cukiernictwem. Ona zagra, wszyscy tańczą. Nie wstydzi się swoich kobiecych atutów a tym bardziej wykorzystać ich dla celów wyższych...
Cecha szczególna: Szkarłatne włosy

Kartoteka #08.

Laxus DreyarImię: Laxus
Nazwisko: Dreyar
Wiek: 30
Płeć: Mężczyzna
Narodowość: Fiore
Obywatelstwo: Fiorańskie
Zawód: Sędzia
Waga: 80
Wzrost: 1,89
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Szaroniebieskie
Opis: Za młodu żył u boku ojca mafiozy, jednak później został wzięty pod opiekę swojego dziadka. Zawsze podziwiał cały komisariat Wróżek i chciał stać się taki jak oni, jednak w końcu zdecydował się zostać kimś wyższym. Lubi poimprezować i napić się w dobrym towarzystwie. Jest pasjonatem wszelkiego rodzaju broni palnej, której poszczególne egzemplarze trzyma nielegalnie w domu...
Cecha szczególna: Blizna na prawym oku

Kartoteka #09. 

Lucy Heartfilia


Imię: Lucy
Nazwisko: Heartfilia
Wiek: 22
Płeć: Kobieta
Narodowość: Anglia
Obywatelstwo: Fiorańskie
Zawód: Bezrobotna
Waga: 60
Wzrost: 1,71
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Brązowe
Opis: Długie blond włosy, zmysłowe nogi i duże piersi... Niech nie zwiedzie nikogo ten ideał. Ta kobieta z pozoru miła i przyjazna, pod maską skrywa niezwykle wyrachowaną osobowość. Jest gońcem mafii. Nabiera naiwniaków na słodkie oczka, a potem nagle znikają w tajemniczych okolicznościach... Jednak skrywa pewną tajemnicę, która zmusza ją do robienia tego co robi.
Cecha szczególna: Duży biust

Kartoteka #10.

Gajeel RedfoxImię: Gajeel
Nazwisko: Redfox
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Narodowość: Fiore
Obywatelstwo: Fiorańskie
Zawód: Mechanik samochodowy
Waga: 79
Wzrost: 1,90
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czerwone
Opis: Ciężko harujący na życie mechanik, a po godzinach diler i złodziej. Jest wolnym człowiekiem, ma wszystko i wszystkich w głębokim poważaniu. Jednak jeżeli ktoś czegoś potrzebuje, znajdzie u niego wszystko. Dla policji jest praktycznie nieuchwytny, choć wcale nie stara się przed nimi kryć. Od czasu do czasu popala marihuanę.
Cecha szczególna: Liczny piercing

2 komentarze:

  1. Oho! Widzę, że jest zakładka, którą Hincia jeszcze nie uzupełniła :P Czekam na nią :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie mogłam się doczekać tej zakładki, ale przebiłaś samą siebie. Świetne i zabawne opisy! Po prostu genialnie :D

      Usuń

Moje wy drogie słoneczka, zanim dodacie jakiekolwiek komentarze, które niesamowicie mnie cieszą, mam do was prośbę. Proszę tu o stosowne wyrażanie się, nie dbam o wulgaryzmy bo sama ich używam ale leci tu prośba, by jednak w miarę je ograniczać. Nie widzę też potrzeby zaklepywania sobie miejsc, bo to nie jest ważne. Kocham was wszystkich tak samo, niezależnie od pozycji komentarza. Pamiętajcie, jeżeli czytacie, zostawiajcie po sobie ślad, bardzo ważnym jest dla mnie fakt, że ktoś to czyta i komentując, docenia moją pracę.
Więc, miłego dedukowania dalszej fabuły, moi mali Sherlokowie :3